MikroTik Certified Wireless Engineer
MikroTik MTCWE to szkolenie koncentrujące się na zagadnieniach związanych z sieciami bezprzewodowymi 802.11. Program skoncentrowany jest na rozległych sieciach WLAN i porusza tematy takie jak dobór anten, specyfika medium jakim jest fala radiowa, czy wreszcie protokół TDMA nv2. Szkolenie przygotowane jest wg. oficjalnego programu MikroTik Certified Wireless Engineer dlatego też kurs kończy się egzaminem pozwalającym na uzyskanie certyfikatu MTCWE.
Dla kogo?
Administratorzy sieci komputerowych i technicy sieciowi, którzy zdobyli już certyfikat MTCNA jednak chcieliby zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do konfiguracji bardziej złożonych sieci WLAN wykorzystujących systemy radiowe firmy MikroTik
Czego się nauczysz?
Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie w stanie skonfigurować i monitorować wydajną sieć bezprzewodową punkt-punkt i punkt-wielopunkt wykorzystując najnowsze rozwiązania oferowane przez systemy bezprzewodowe MikroTik. Uczestnik będzie również w stanie dobrać odpowiednie anteny czy rozwiązać typowe problemy występujące w tego typu sieciach.
Sieci bezprzewodowe WiFi to jeden z powodów popularności rozwiązań oferowanych przez firmę MikroTik. Konfiguracja poprawnie działającej sieci radiowej to prawie zawsze wyzwanie wykraczające poza podejście “włącz i zapomnij”.
Sieci bezprzewodowe SOHO, rozległe sieci PtMP czy wreszcie długodystansowe linki radiowe punkt-punkt wymagają różnego podejścia przy projektowaniu. Aby zrobić to świadomie i prawidłowo konieczne jest przyswojenie wiedzy na temat praw fizyki rządzących falami radiowymi, czy specyfiki działania samego protokołu 802.11. Dlatego też na szkoleniu MikroTik MTCWE uczestnik pozna to absolutne minimum wiedzy teoretycznej. Pozwoli to przewidzieć problemy z jakimi będzie mierzył się konfigurują sieć Wireless LAN. Pozna protokoły WiFi 802.11 (a/b/g/n/ac) oraz ich własnościowe zamienniki stosowane w sieciach WISP czyli protokół MikroTik nstreme oraz protokół TDMA Nv2.
Wyjaśnimy jak zabezpieczyć sieć WiFi tak, by nie narazić się na spadek wydajności sieci. Zaprezentujemy wreszcie narzędzia pomocne przy projektowaniu sieci bądź w sytuacji gdy pojawiają się problemy z jej działaniem.
Wszystkie ćwiczenia prowadzone są na prawdziwym sprzęcie, co pozwala na utrwalenie i sprawdzenie w praktyce prezentowanych wiadomości.
W jaki sposób?
Podstawy teoretyczne i wykład to podstawa jednak staramy się by był to tylko wstęp do praktycznych warsztatów dlatego w czasie szkolenia wykład przeplatany jest ćwiczeniami. Uczestnik będzie korzystał z prawdziwego sprzętu a ćwiczenia są dobrane tak, by odzwierciedlały sytuacje jakie uczestnik napotkać może w swojej pracy
Wymagania wstępne
Uczestnik powinien znać podstawy pracy z systemem RouteOS oraz powinien znać zasady działania sieci TCP/IP i Ethernet; przydatna jest znajomość j. angielskiego na poziomie pozwalającym zrozumieć dokumentację techniczną; Wymagane jest posiadanie certyfikatu MikroTik MTCNA; na szkoleniu wymagany jest własny laptop; zapewniamy urządzenia MikroTik niezbędne do przeprowadzenia ćwiczeń
Tematyka szkolenia MTCWE
- Sprzęt w sieciach WLAN
- Standardy w sieciach bezprzewodowych
- Narzędzia pomocne w projektowaniu sieci WLAN
- Rozwiązywanie problemów w sieciach WLAN
- Zaawansowane opcje interfejsów bezprzewodowych
- Protokół 802.11n
- Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowych
- WDS i Mesh
- Mosty bezprzewodowe
- Protokół MikroTik nstreme
- Protokół MikroTik Nv2
Pełny program szkolenia MikroTik MTCWE dostępny jest w dokumencie: MTCWE_Outline
Harmonogram szkolenia
- Początek zajęć o godzinie 9:00, zakończenie o 17:00
- Dwie przerwy kawowe oraz przerwa na lunch
- Ostatniego dnia egzamin certyfikacyjny – 1 godzina
Informacje organizacyjne
- Czas trwania szkolenia: 2 dni (2x 8h)
- Cena szkolenia:
1890 PLN netto (2324,70 brutto) - Opłata obejmuje:
- Kurs oraz egzamin
- Materiały
- Catering (przekąski oraz lunch)
Lokalizacja:
Idea4pro
ul. Wyczółkowskiego 10
44-109 Gliwice