szkolenia@interprojekt.pl +48 530 419 575

Szkolenie MikroTik MTCRE

Strona główna » Szkolenia MikroTik » Szkolenie MikroTik MTCRE
Szkolenie MikroTik MTCRE

MikroTik Certified Routing Engineer

MikroTik MTCRE to szkolenie pozwalające zdobyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności niezbędne w planowaniu i konfiguracji routingu IP w sieciach LAN. Szkolenie koncentruje się na routingu dynamicznym realizowanym przy pomocy protokołu OSPF. Kurs kończy się oficjalnym egzaminem przygotowanym przez firmę MikroTik, pozwalającym zdobyć certyfikat MikroTik Certified Routing Engineer. Od uczestników wymagane jest posiadanie certyfikatu MTCNA.

Dla kogo?

Szkolenie kierowane jest do administratorów sieci komputerowych i techników, którzy posiadają już certyfikat MTCNA i chcieliby zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do konfiguracji zaawansowanego routingu statycznego oraz protokołu OSPF, zarówno jedno- jak i wieloobszarowego

Czego się nauczysz?

Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie w stanie skonfigurować routing statyczny oraz policy routing.

Szkolenie obejmuje szereg protokołów VPN (zwłaszcza w kontekście scenariusza site-to-site) w tym sieci Virtual Private Network zapewniających komunikację na warstwie 2. Pośród omawianych rozwiązań VPN znajdą się tunele IP (IPEncap/IPIP), GRE, EoIP czy protokoły bazujące na PPP ze szczególnym naciskiem położonym na BCP (VPN ze wsparciem L2).

Poruszany jest także temat VLAN 802.1q i inter-vlan routing (routing pomiędzy VLANami).

Obok tych tematów, zdecydowana większość szkolenia dotyczy protokołu OSPF – Open Shortest Path First – jednego z najpopularniejszych, najszybszych i najelastyczniejszych otwartych protokołów routingu. Uczestnicy mają szansę dowiedzieć się czym jest system autonomiczny OSPF. Poznają różnicę pomiędzy typem obszaru stub a nssa a także cechy pozostałych typów obszarów. Wyjaśniamy jakie warunki muszą zostać spełnione by routery nawiązały sąsiedztwa, jak dokonać redystrybucji tras z innych protokołów czy ograniczyć rozmiar tablicy routingu wykorzystując agregację.

W jaki sposób?

O ile podstawy teoretyczne i wykład to podstawa, staramy się by był to tylko wstęp do praktycznych warsztatów. Na szkoleniu wykład przeplatany jest ćwiczeniami. Uczestnik będzie korzystał z prawdziwego sprzętu a ćwiczenia są dobrane tak, by odzwierciedlały sytuacje jakie administrator napotkać może w swojej pracy.

Wymagania wstępne

Przed szkoleniem MikroTik MTCRE uczestnik powinien znać i rozumieć zasady działania sieci TCP/IP oraz powinien być w stanie samodzielnie dokonywać obliczeń na podsieciach IP (CIDR); przydatna będzie znajomość j. angielskiego na poziomie pozwalającym zrozumieć dokumentację techniczną; Wymagane jest posiadanie certyfikatu MikroTik MTCNA; na szkoleniu wymagany jest własny laptop; zapewniamy urządzenia MikroTik niezbędne do przeprowadzenia ćwiczeń

Tematyka szkolenia MTCRE

 • Routing statyczny
 • Adresacja Punkt-Punkt
 • Sieci VPN
 • Protokół OSPF

Pełny program szkolenia MikroTik MTCRE dostępny jest w dokumencie: MTCRE_Outline

Harmonogram szkolenia

 • Początek zajęć o godzinie 9:00, zakończenie o 17:00
 • Dwie przerwy kawowe oraz przerwa na lunch
 • Ostatniego dnia egzamin certyfikacyjny – 1 godzina

Informacje organizacyjne

 • Czas trwania szkolenia: 3 dni (3x 8h)
 • Cena szkolenia:
  1890 PLN netto (2324,70 brutto)
 • Opłata obejmuje:
  • Kurs oraz egzamin
  • Materiały
  • Catering (przekąski oraz lunch)

Lokalizacja:
Idea4pro
ul. Wyczółkowskiego 10
44-109 Gliwice

Formularz rejestracyjny

Javascript is required for this form to work properly

Strona główna » Szkolenia MikroTik » Szkolenie MikroTik MTCRE
Rate this page