szkolenia@interprojekt.pl +48 530 419 575

Szkolenie MikroTik MTCSE

Strona główna » Szkolenia MikroTik » Szkolenie MikroTik MTCSE
Szkolenie MikroTik MTCSE nagłówek

MikroTik Certified Security Engineer

Szkolenie MTCSE ma za zadanie zaznajomić uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z zabezpieczaniem urządzeń sieciowych MikroTik, bezpieczeństwem sieci oraz jej klientów czy też dostępnymi rozwiązaniami VPN. Kurs kończy się oficjalnym egzaminem przygotowanym przez firmę MikroTik, pozwalającym zdobyć certyfikat MikroTik Certified Security Engineer. Od uczestników wymagane jest posiadanie certyfikatu MikroTik Certified Network Associate

Dla kogo?

Szkolenie kierowane jest do administratorów sieci komputerowych, którzy chcieliby zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do zaplanowania i wdrożenia mechanizmów bezpieczeństwa w sieci zbudowanej w oparciu o urządzenia działające pod kontrolą systemu MikroTik RouterOS

Czego się nauczysz?

Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie w stanie samodzielnie zaplanować i wdrożyć mechanizmy bezpieczeństwa sieci. Będzie w stanie zdefiniować i przeciwdziałać typowym atakom i zagrożeniom.

Na szkoleniu prezentujemy dobre praktyki związane z bezpieczeństwem sieci oraz wyjaśniamy jak przy pomocy kilku, czasami niezbyt oczywistych, ustawień i opcji zwiększyć bezpieczeństwo routera MikroTik oraz urządzeń znajdujących się w sieci lokalnej.

Uczestnik będzie miał szansę dowiedzieć się w jaki sposób efektywnie wykorzystać bridge firewall oraz filtra IP korzystając z list adresowych i interfejsów, łańcuchów czy tabeli RAW.

W trakcie kursu uczestnik zapozna się z przykładami typowych ataków, zarówno na warstwę 2 jak i 3 oraz sposobami zapobiegania tym atakom.

W programie szkolenia MikroTik Security Engineer silny akcent położony został na technologie VPN – zwłaszcza te, które oferują na dzień dzisiejszy najsilniejszy poziom zabezpieczeń. Uczestnicy poznają między innymi tunele SSH, protokół L2TP/IPSec, SSTP oraz protokół IPSec w kontekście scenariuszy site-to-site VPN.

W jaki sposób?

O ile podstawy teoretyczne i wykład to podstawa, staramy się by był to tylko wstęp do praktycznych warsztatów. Na szkoleniu MTCSE wykład przeplatany jest licznymi ćwiczeniami. Ćwiczenia laboratoryjne dobrane są tak, by odzwierciedlały sytuacje jakie uczestnik napotkać może w swojej pracy. Do ćwiczeń wykorzystujemy prawdziwy sprzęt – każdy uczestnik szkolenia otrzymuje na potrzeby ćwiczeń własne urządzenie.

Wymagania wstępne

Uczestnik powinien znać podstawy pracy z sytemem RouteOS oraz powinien znać zasady działania sieci TCP/IP i Ethernet; przydatna jest znajomość j. angielskiego na poziomie pozwalającym zrozumieć dokumentację techniczną; Wymagane jest posiadanie certyfikatu MikroTik MTCNA; na szkoleniu wymagany jest własny laptop; zapewniamy urządzenia MikroTik niezbędne do przeprowadzenia ćwiczeń

Tematyka szkolenia

 • Filtr IP i Firewall
 • Analiza wybranych ataków na sieci TCP/IP
 • Kryptografia
 • Bezpieczeństwo routera
 • VPN

Szkolenie Security Engineer jest w pełni zgodne z wymaganiami firmy Mikrotik. Pełny program szkolenia MikroTik MTCSE dostępny jest w dokumencie MTCSE_Outline

Harmonogram szkolenia

 • Początek zajęć o godzinie 9:00, zakończenie o 17:00
 • Dwie przerwy kawowe oraz przerwa na lunch
 • Ostatniego dnia egzamin certyfikacyjny – 1 godzina

Informacje organizacyjne

 • Czas trwania szkolenia: 2 dni (3x 8h)
 • Cena szkolenia:
  1890 PLN netto (2324,70 brutto)
 • Opłata obejmuje:
  • Kurs oraz egzamin
  • Materiały
  • Catering (przekąski oraz lunch)

Lokalizacja:
Idea4pro
ul. Wyczółkowskiego 10
44-109 Gliwice

Formularz rejestracyjny

Javascript is required for this form to work properly

Strona główna » Szkolenia MikroTik » Szkolenie MikroTik MTCSE
Rate this page